WYPOWIEDZIEĆ OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO WŁADZY SĄDOWNICZEJ.

II pokolenie SB

Obecni byli także m.in. politycy PO i Nowoczesnej: Sławomir Neumann i Ryszard Petru oraz Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Kongres ten unaocznił społeczeństwu, że środowisko sędziowskie to kasta, gdzie sztafeta pokoleniowa sięga lat 50.

W ciągu ostatnich 27 lat władza ustawodawcza i wykonawcza w Polsce była przedmiotem wyborów (nadzorowanych oczywiście przez sądy!), zaś władz sądownicza jest niczym rak na ciele chorego organizmu – trwała i niezmienna, nieodpowiedzialna przed nikim i nietykalna.

Przez 27 lat sędziowie akceptowali oszustwa przy reprywatyzacji. Do tego mają się za stojących poza prawem i osądem Narodu. Ostatni bezpiecznik komuny. Okoliczność tajnego, szybkiego, faktycznie ukrytego przed władzami i społeczeństwem zwołania Kongresu Sędziów Polskich, dowodzą o jego przestępczym charakterze. Bezkarność sędziów, prokuratorów, adwokatów i komorników, jest właściwą przyczyną grabieży Polski, niszczenia zakładów pracy, prywatnych firm i zwyczajnej krzywdy setek tysięcy ludzi, dla których sprawa sądowa była niejednokrotnie wyrocznią, w skrajnych przypadkach – samobójstwem!

Adam Strzembosz powiedział, że obecnie władza wykonawcza chce mieć – przynajmniej w jakimś stopniu – wpływ na to, czy ktoś będzie sędzią. „Szalenie nas to niepokoi, przecież było inaczej, wszyscy godziliśmy się, że wymiar sprawiedliwości musi być absolutnie niezależny od władzy ustawodawczej i wykonawczej”.

Sędziowie Rzeczypospolitej Polskiej podjęli na Kongresie 3 uchwały, ale zwrócę uwagę na jedną: „Uczestnicy Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów solidaryzują się z sędziami tureckimi bezprawnie zwolnionymi ze służby, w związku z ostatnimi wydarzeniami w Turcji. Aktualną sytuację tureckich koleżanek i kolegów oceniamy jako dramatyczną – sędziowie zostali zwolnieni ze służby, uwięzieni w aresztach lub zakładach karnych, skonfiskowano ich majątki, wprowadzono szereg ograniczeń w swobodzie poruszania się i opuszczania miejsca zamieszkania. Takie działania, podejmowane przez władze rządzącej partii stanowią zamach na przedstawicieli władzy sądowniczej. Poprzedzone zostały wprowadzeniem przepisów prawa istotnie ograniczających niezależność sądów i niezawisłość sędziów. Krytyka kierunku zmian legislacyjnych, podjęta przez sędziów tureckich w słusznie pojętym interesie obrony fundamentów wymiaru sprawiedliwości, ściągnęła na nich represje władzy. Polskie środowisko sędziowskie deklaruje udzielenie wsparcia i pomocy sędziom tureckim wydalonym ze służby”.

Kasta sędziowska wbiła sobie, do swoich ciasnych umysłów że są nietykalni! Otóż nie! To my, Naród, mówimy wam, że nie jesteście świętymi krowami! Postawa i zachowanie się ludzi zgromadzonych na Kongresie, dowodzą buty, arogancji i zupełnego oderwania się od swojej roli i powinności, padały takie słowa: „to my, sędziowie, jesteśmy solą tej ziemi”, „na nas opiera się demokracja” oraz że sędziowie to „zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi”.

„Ja czułem na tej sali niepokój tysiąca ludzi, sędziów Rzeczypospolitej Polskiej różnych szczebli. Niepokój o to, czy w Polsce będzie system przestrzegania prawa”. Zaś Rzepliński dodał, że „Suwerenem są również sędziowie, którzy wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej, w imieniu suwerena”. Prawda jest taka, że Suwerenem jest Naród! Sędziowie to jeden z tych ohydnych zawodów, które muszą być, by państwo mogło poprawnie funkcjonować. Ale to praca jak każda inna; poza sądem sędzia jest tylko człowiekiem, jak każdy inny na ulicy.

nietykalna kasta

Dziś sędziowie nie wydają wyroków „w imieniu Rzeczypospolitej”, ale w imieniu własnym i w interesie tego, kto więcej zapłaci! To obraza Rzeczypospolitej, drwina z Narodu. Natomiast niezawisłość sędziego kończy się wraz z wyrokiem na sali rozpraw. Potem jest tylko obywatelem, podległym takim samym prawom jak każdy inny obywatel. Włącznie ze zwolnieniem z pracy za źle, nieuczciwie wykonywaną robotę.

Polska posiada:

* największy wskaźnik liczby sędziów na jednego mieszkańca w Europie,

* najwyższych wskaźników wydatków na sądownictwo w stosunku do PKB,

* największy wskaźnik przewlekłości postępowania.

paweł soloch sędziowie sami

Źródło: kukiz.army

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *